Изложба посвећена стогодишњици завршетка Првог светског рата и стварања Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца

Ова поставка у холу школе у кратким цртама објашњава уједињење јужних Словена и настајање Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца (од 1929. године Краљевине Југославије). Фокусира се на ратним циљевима владе Србије, делатности Југословенског одбора, Крфску декларацију и проглашење уједињења 1. децембра 1918. године. Обухватила је и период државног провизоријума који траје све до доношења Видовданског устава 1921. године. Употпуњена је и поставком која је посвећена Првом светском рату, па је и на тај начин обележен и његов завршетак, чија је последица, између осталог, и стварање Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца.

Поставка представља радове ученика II2 и II3 одељења, уз стручну помоћ и подршку професора историје (Биљана Малеш) и српског језика и књижевности (Данијела Лазаревић).